Udany turniej naszych uczniów i awans do finału

2404_1.jpg

Takie informacje lubimy przekazywać! 5 z "+" dla obu drużyn chłopców za występ w III turnieju Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego w Rawie Mazowieckiej. Pierwszy z naszych zespołów "czwórek" zakończył zawody z kompletem zwycięstw, a drugi przegrał... tylko z pierwszym.

24 kwietnia obie drużyny, w których występują uczniowie klas sportowo-językowych pod patronatem Mariusza Wlazłego zagrały w grupie B, mając za przeciwników drugi zespół Bzury Ozorków i Dwójkę Tomaszów Mazowiecki.

- To był dla nas świetny turniej. Wszystko zaczęło funkcjonować od początku. Zrobiliśmy swoje, graliśmy najlepiej jak potrafimy i cieszyliśmy się z wyników. Turniej zaczęliśmy od rywalizacji dwóch moich drużyn. To był mecz, w którym, usiadłem na ławce i przyglądałem się, jak moi chłopcy się bawią. Choć spotkanie nie stało na wysokim poziomie, to chłopcy walczyli do końca i chcieli pokazać, kto jest lepszy (uśmiech). Kolejne spotkania, w których podejmowaliśmy zespoły z Tomaszowa oraz Ozorkowa, stały już na wysokim poziomie sportowym. Obie drużyny zostawiły przeciwników w pokonanym boju i zakończyliśmy zawody w najbardziej pozytywny sposób z możliwych. Jeden z naszych zespołów (Fabian Surgut, Oliwier Burda, Alan Gudajczyk, Michał Matynia, Filip Maksymowicz) mógł świętować awans do finału, a drugi (Bruno Borowiecki, Michał Kolanek, Oskar Placek, Tymon Rudziejewski i Adam Tarka) wygrał mecze z przeciwnikami, z którymi wcześniej przegrywał. Jestem bardzo zadowolony z dwóch moich zespołów, ponieważ pokazały na boisku wolę wali oraz charakter. W trudnych chwilach chłopaki nie poddawali się i brnęli do celu, jaki sobie założyliśmy na początku turnieju - ocenia trener Kamil Ociepka.

W finałowym turnieju nasi uczniowie wystąpią w grupie A. Ich rywalami będą Bzura Ozorków I oraz SP 137 - Wifama Łódź.

- Nasze cele na najbliższe turnieje są ambitne, ale śmiem twierdzić, że przy okazji bardzo realne - mianowicie pokazanie się z jak najlepiej strony sportowej oraz wywalczenie jak najwyższej lokaty w województwie. Moich chłopców stać na to, żeby stanąć na podium w województwie i wyjść dalej w Polskę – zaznacza szkoleniowiec.

Wcześniej, bo 8 maja jego podopieczni rozpoczną zmagania w rozgrywkach Kinder + Sport, gdzie został wystawiony jeden zespół w kategorii "trójek" oraz dwa zespoły "czwórek".

- To będzie kolejny sprawdzian chłopaków przed finałami, które mają się odbyć pod koniec maja – dodaje Ociepka.

Klasyfikacja końcowa po zakończonym etapie rundy zasadniczej
1. MKS Bzura Ozorków I (38 pkt.)
2. UKS Korona Bełchatów (34 pkt.)
3. Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki (32 pkt.)
4. SP 137 - Wifama Łódź (28 pkt.)
5. Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów I (24 pkt.)
6. SOS-SP 12 Tomaszów Mazowiecki II (22 pkt.)
7. MKS Bzura Ozorków II (21 pkt.)
8. Dwójka Tomaszów Mazowiecki (16 pkt.)
9. Juvenia Rawa Mazowiecka (15 pkt.)
10. Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów II (12 pkt.)
11. SOS-SP 12 Tomaszów Mazowiecki I (8 pkt.)
12. SPS Zduńska Wola (7 pkt.)
13. ŁKS Łódź (3 pkt.)

Zobacz także