Gonerska: Chłopaki wzajemnie się wspierają

sesja_1_001.jpg

Zespół młodzików EKS Skra Bełchatów, w którym występują uczniowie klasy 7 S pod patronatem Mariusza Wlazłego, powalczy w weekend w turnieju finałowym o mistrzostwo województwo łódzkiego i awans do 1/4 Finału Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

- Turniej miał odbyć się w ostatni weekend marca, czyli ponad miesiąc temu. Niestety, pandemia pokrzyżowała nam plany. Zaprzestaliśmy trenować na ponad dwa tygodnie. Po takim czasie to jak zacząć od nowa, ale taka sytuacja nie dotyczy tylko nas, a wszystkich drużyn. Odbyliśmy wszystkie jednostki treningowe, chłopcy są zmotywowani i widać po nich, że są chętni rywalizacji - mówi trenerka Agnieszka Gonerska.

Jej podopieczni rozpoczną zmagania w sobotę (8 maja) meczem z Lechią Tomaszów, spotkanie zaplanowano na godzinę 10:00. Po południu zmierzą się z Wifamą Łódź. Początek rywalizacji o godzinie 17:00.

- Najlepiej znamy się z Wifamą, graliśmy z nią dwukrotnie, z Tomaszem Mazowieckim rywalizowaliśmy tylko raz na samym początku sezonu - przypomina trenerka #WlazlyTeam.

W niedzielę (9 maja) o godzinie 10:00 naszych uczniów czeka spotkanie z Bzurą Ozorków, z którą w tym sezonie jeszcze się nie mierzyli.

- Jako trenerka chcę, aby pokazali się z jak najlepszej strony. Nastroje w drużynie są dobre i cieszę się, że chłopaki wzajemnie się wspierają - podkreśla Gonerska.

Turniej finałowy rozgrywek wojewódzkich młodzików 8-9.05.2021 r. (hala przy ulicy Nowowiejskiej 9/27 w Tomaszowie Mazowieckim):

8 maja 2021 r. (sobota)
godz. 10:00 KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – EKS Skra Bełchatów
MKS Bzura Ozorków – KS Wifama Łódź
godz. 17:00 EKS Skra Bełchatów – KS Wifama Łódź
KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – MKS Bzura Ozorków

9 maja 2021 r. (niedziela)
godz. 10:00 MKS Bzura Ozorków – EKS Skra Bełchatów
KS Wifama Łódź – KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki

Zgodnie z Regulaminem Klubowych Rozgrywek o Mistrzostwo Polski w kategoriach młodzieżowych drużyny, które w rozgrywkach wojewódzkich zajmą miejsca I – III, zostaną zgłoszone do rozgrywek 1/4 Finału Mistrzostw Polski Młodzików.

Trzymamy kciuki za udany występ naszych podopiecznych!

Fot. Paweł Piotrowski