Trening z Mariuszem Wlazłym w Łodzi
Trening z Mariuszem Wlazłym w Łodzi

Treninigi z Mariuszem Wlazłym to cykliczne wydarzenie, podczas którego młodzież i dzieci z różnych zakątków kraju mają okazję trenować i bawić się siatkówką z Mariuszem Wlazłym oraz jego gośćmi.

Przypomnijmy, że projekt został zapoczątkowany w 2016 roku, a trzy poprzednie edycje przyciągnęły na start ponad tysiąc uczestników. Mariusz Wlazły wraz ze swoim sztabem trenerskim odwiedził w tym czasie: Wieluń, Łódź, Koluszki, Kraków, Lublin, Tarnobrzeg, Gliwice oraz Gdańsk.

- Celem treningów jest zachęcenie dzieci do sportowej rywalizacji i pokazanie, że mogą się one łączyć z dobrą zabawą. Chciałbym, aby były impulsem do rozpoczęcia sportowej kariery, jej kontynuowania lub po prostu - okazją do dodatkowej dawki ruchu. Mam nadzieję, że uczestnicy będą mogli się podczas nich wiele nauczyć - mówi organizator oraz trener Mariusz Wlazły.

Główne cele treningów to:

  • Zwiększenie zainteresowania młodzieży podejmowaniem aktywności fizycznej;
  • Uświadomienie młodzieży znaczenia podejmowania aktywności fizycznej dla zdrowia i rozwoju fizycznego;
  • Wykorzystanie autorytetu sportowego jakim jest Mariusz Wlazły do zachęcenia młodzieży do codziennego uprawiania sportu;
  • Uzbrojenie uczestników zajęć w narzędzia umożliwiające samodzielne podejmowanie aktywności fizycznej w czasie wolnym;
  • Ukazanie prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości sportu;
  • Zmotywowanie młodzieży do podjęcia pracy nad wyrobieniem nawyku podejmowania aktywności fizycznej odpowiednio często i intensywnie;

Terminarz IV edycji Treningów z Mariuszem Wlazłym (2019):
1 czerwca - Wieluń
2 czerwca – Kraków
5 czerwca – Koluszki
6 - 7 czerwca – Łódź
15 czerwca – Trójmiasto

Ze względu na panującą sytuację pandemiczną w 2020 roku, ze smutkiem jesteśmy zmuszeni odwołać tegoroczną edycję. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie w przyszłym roku!

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych!

Pliki do pobrania