Rozgrywki PlusLigi dobiegły końca, jednak zakończenie sezonu nie oznacza wakacji dla Mariusza Wlazłego. Dziewięciokrotny mistrz Polski z PGE Skrą Bełchatów i mistrz świata z 2014 roku wciąż będzie trenować. W czerwcu poprowadzi siatkarskie zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas corocznych „Treningów z Mariuszem Wlazłym”, organizowanych przez Fundację jego imienia.

To będzie pracowity okres dla utytułowanego siatkarza i coraz bardziej doświadczonego trenera. W końcu w tej roli wystąpi już po raz czwarty. Siatkarskie campy w tym roku odbędą się w Wieluniu, Krakowie, Łodzi, Koluszkach oraz Trójmieście. Szansę poznania swojego idola oraz zdobycia pod jego okiem siatkarskich szlifów mają jednak uczniowie nie tylko z tych miejscowości. Jak co roku zapraszamy dzieci i młodzież z całej Polski.

Tegoroczna edycja rozpocznie się 1 czerwca w rodzinnym mieście Mariusza Wlazłego - Wieluniu. W kolejnych dniach jego sztab trenerski odwiedzi Kraków (2 czerwca), Koluszki (5 czerwca), Łódź (6 - 7 czerwca), a całość zakończy się w Gdańsku (15 czerwca). W każdej z miejscowości odbędzie się jeden trening dla grupy 80 uczniów w kategorii wiekowej od 10 do 16 lat. Wyjątek stanowi Łódź, gdzie zaplanowane są dwa treningi. Oprócz siatkarskich zajęć na uczestników będzie czekać tradycyjnie mnóstwo niespodzianek.

- Celem treningów jest zachęcenie dzieci do sportowej rywalizacji i pokazanie, że mogą się one łączyć z dobrą zabawą. Chciałbym, aby były impulsem do rozpoczęcia sportowej kariery, jej kontynuowania lub po prostu - okazją do dodatkowej dawki ruchu. Mam nadzieję, że uczestnicy będą mogli się podczas nich wiele nauczyć - mówi organizator oraz trener Mariusz Wlazły.

Przypomnijmy, że projekt został zapoczątkowany w 2016 roku, a trzy poprzednie edycje przyciągnęły na start ponad tysiąc uczestników. Mariusz Wlazły wraz ze swoim sztabem trenerskim odwiedził w tym czasie: Wieluń, Łódź, Koluszki, Kraków, Lublin, Tarnobrzeg, Gliwice oraz Gdańsk.

Terminarz IV edycji Treningów z Mariuszem Wlazłym:
1 czerwca - Wieluń
2 czerwca – Kraków
5 czerwca – Koluszki
6 - 7 czerwca – Łódź
15 czerwca – Trójmiasto

Informacje o zapisach już niebawem. Zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz mediów społecznościowych.

Facebook: www.facebook.com/FundacjaMariuszaWlazlego
Instagram: www.instagram.com/fundacjamariuszawlazlego
Twitter: www.twitter.com/Fundacja_MW
YouTube: www.youtube.com/FundacjaWlazlego