logo-sp1-sov-black.png

Realizacja podstawowego materiału szkolnego, dodatkowe zajęcia wychowania fizycznego i lekcje języka angielskiego, a przy tym rozwijanie pasji do siatkówki! Taka właśnie jest IV S, która powstała w Szkole Podstawowej nr 1 w Bełchatowie. Pierwsza w Polsce klasa z innowacją pedagogiczną! Tym bardziej wyjątkowa, że patronat nad nią objął sam Mariusz Wlazły!

Codziennie od poniedziałku do piątku uczniowie szkolą swoje boiskowe umiejętności pod okiem wykwalifikowanych trenerów, a umiejętności językowe nabywają na dodatkowych lekcjach angielskiego, poświęconych m. in. na konwersacje. Ale to nie koniec. Program obejmuje wiele atrakcji m.in. w postaci wycieczek, na których uczniowie połączą wiedzę ze sportem oraz spotkania z zakresu dietetyki najmłodszych i zajęcia z przygotowania mentalnego.

- To pierwsza taka klasa. Jestem szczęśliwy, ale myślę, że nie tylko ja. Wszyscy mogą być zadowoleni. Dzięki dodatkowym lekcjom mamy więcej czasu na pracę z dziećmi, a to sprawia, że możemy kierować się indywidualnym podejściem do każdego z uczniów. Sport daje także możliwość rozwoju charakteru, ambicji, cierpliwości, a więc wszystkich cech przydatnych w życiu. Już na tym etapie jest wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę, aby ukierunkować świadomość dzieci – mówi patron i pomysłodawca projektu Mariusz Wlazły.

W sportowej edukacji IV S ważną rolę odgrywa również marka Wilson, która zapewniła dzieciom sprzęt sportowy.