Turniej po raz trzeci

logo_fmw_dod.jpg

Kolejny Turniej Fundacji Mariusza Wlazłego za nami. W sobotę w wieluńskiej hali WOSiR młodzi siatkarze-amatorzy pokazali czego nauczyli się przez kilka miesięcy zajęć siatkarskich prowadzonych w szkołach. Przy okazji, doskonale się bawili.

Sportowe zmagania odbywały się w trzech kategoriach: klas IV-V szkoły podstawowej, klas VI oraz gimnazjów. W każdej z nich oddzielnie rywalizowały dziewczęta i chłopcy. Łącznie w Turnieju wzięło udział kilkadziesiąt drużyn z województwa łódzkiego.

Wśród najmłodszych dziewcząt najlepsze okazały się siatkarki z zespołu „Iskierki Załęcze”. Na drugim miejscu uplasowały się „Szalone 2 Skomlin”. Ostatnie miejsce na podium przypadło „Dzikim kotom Ruda”.

W kategorii dziewcząt klas VI zwyciężczyniami zostały „Volleyholiczki SP4 Wieluń”. Tuż za nimi znalazł się zespół „Volley Team Mokrsko”. Kolejną pozycję zajęły „Iskry Ruda”.

Najlepszą drużyną gimnazjalną została reprezentacja Gimnazjum w Załęczu. II miejsce zajęły siatkarki Gimnazjum Skomlin 1. Trzecia lokata należała do Gimnazjum Kazik 1 Wieluń.

Wśród czwarto- i piątoklasistów triumfowali „Złodzieje czasu Kurów”. Pozostałe miejsca na podium zajęli siatkarze reprezentujący Szkołę Podstawową w Załęczu. II pozycji uplasowały się „Złote lwy” wyprzedzając „Skejterów”.

W kategorii klas VI chłopców najlepszy okazał się zespół Piast-Ruda. Kolejne miejsce przypadło „Ogólnie cywilizowanym Kurów”. Na podium znalazło się jeszcze „FC po zgrzewce Mokrsko”.

W każdej z drużyn wybrano również MVP Turnieju. Listę najlepszych zawodników oraz składy zwycięskich zespołów znajdziesz tutaj.

Turnieje Fundacji Mariusza Wlazłego odbywają się dwa razy w roku – w grudniu oraz na przełomie maja i czerwca. To podsumowanie kilkumiesięcznej pracy uczniów z trenerami w ramach dodatkowych zajęć siatkarskich organizowanych przez Fundację w macierzystych szkołach. Wszystko w ramach „Volley Project” wspieranego przez PGE Polską Grupę Energetyczną SA oraz Centrum Elektryczne „Ania”.

Przedsięwzięcie ma na celu umożliwienie dzieciom i młodzieży rozwoju umiejętności siatkarskich oraz zaszczepienia zasad gry fair play. Przy okazji stanowią doskonałą okazję do pokazania najmłodszym efektywnych sposób spędzania wolnego czasu. W czasie turniejów nie brakuje również doskonałej zabawy.