Oliwier zadebiutował w Norwidzie

img_20221002_223733.jpg

Nasi pierwsi absolwenci z klasy pod patronatem Mariusza Wlazłego od miesiąca stawiają czoła wyzwaniom w nowych szkołach, czasem z dala od domu. Jednym z nich jest Oliwier Burda, który z Bełchatowa przeniósł się do Częstochowy. Od września jest uczniem IX Liceum Ogólnokształcące, a w weekend zadebiutował w nowym klubie - Norwidzie Częstochowa.

- W drużynie mamy fenomenalną atmosferę. Tworzymy zgrany zespół z silnymi zawodnikami. Po miesiącu nauki poza domem, jak dla mnie jest super. Pierwszy tydzień był ciężki, ponieważ trudno przyzwyczaić się, że po szkole nie wracasz do domu, tylko do bursy. Trenujemy bardzo ciężko - mówi Oliwier, który w debiucie wśród młodzików mógł liczyć na wsparcie rodziców i kolegi ze School Of Volley - Nikodema Lesiaka.

- Przyjechali, żeby zobaczyć mój debiut. Graliśmy derbowe starcie z AZS Częstochowa i BBTS Włókniarz Bielsko-Biała. Pierwszy mecz z AZS był bardzo ciężki. Przegrywaliśmy 0:1, ale mogliśmy się tego spodziewać, ponieważ ja i niektórzy chłopcy, po raz pierwszy trenowaliśmy z młodzikiem dopiero dzień przed meczem. W drugim secie graliśmy już swoją siatkówkę - opowiada absolwent Magdaleny Sowały, który w tie-breaku przy stanie 10:12 swoją serią na zagrywce odwrócił losy spotkania. W drugim meczu jego drużyna pewnie wygrała 2:0.

- To zwycięstwo było dla nas obowiązkiem. Bardzo cieszymy się, że po pierwszych meczach mamy komplet zwycięstw. Chciałbym podziękować także Tomkowi Biegale, który przyjechał z Kleszczowa, żeby obejrzeć mój debiut - podkreślił Oliwier. - Już we wtorek gramy kolejny mecz, tym razem w Katowicach.

Gratulujemy i będziemy śledzić kolejne występy naszego absolwenta.

Zobacz także