Drużyna Arka z Pucharem KINDER Joy Of Moving

292077710_5406550532737624_762899533722733671_n.jpg

16 czerwca 2018 roku w nowo otwartej Arenie Gliwice Arkadiusz Wlazły brał udział w Treningach z Mariuszem Wlazłym. Cztery lata później podczas Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy Of Moving wygrał z drużyną Trefla Gdańsk rywalizację w kategorii "czwórek".

W Gliwicach o tytuł mistrza Polski rywalizowały 192 zespoły w kategorii "2", "3", "4" dziewcząt i chłopców. W całej tegorocznej edycji wystąpiło blisko 45 tysięcy młodych adeptów siatkówki - o ponad sześć tysięcy więcej niż przed rokiem! To także historyczny moment dla gdańskiej siatkówki – oprócz zwycięstwa wspomnianej „czwórki”, w której występował Arek, drugi zespół Trefla w kategorii „trójek” wywalczył brązowy medal.

Arek w Arenie Gliwice w czerwcu 2018 roku.

- Dziękujemy także szkołom, w których możemy prowadzić szkolenie i wspólnie wychowywać przyszłych zawodników - Szkoła Podstawowa nr 6 w Gdańsku i Szkoła Podstawowa nr 79 Gdańsk – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Gratulacje młodym sportowcom przekazał także Mariusz Wlazły, który wspierał drużyny w Arenie Gliwice.

- Chłopaki pokazali serducho. Wychodzili z niełatwych sytuacji i nie odpuszczali. Byli razem, pomagali sobie w trudnych sytuacjach. Choć każdy z nich jest inny, potrafili zbudować TEAM. W Kinderach przez dwie edycje nie przegrali ani jednego meczu – cieszy się patron fundacji.