Nasi wychowankowie na Kampach w Białej Podlaskiej

aw.jpg

W Białej Podlaskiej trwają Kampy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Przez dwa tygodnie na obiektach miejscowej Akademii Wychowania Fizycznego młode zawodniczki i zawodnicy, pod kierunkiem trenerów kadr młodzieżowych, doskonalą swoje umiejętności. Wśród nich są wychowankowie naszych klas sportowo-językowych - Oliwier Burda i Arkadiusz Wlazły.

- Zgrupowanie mija bardzo dobrze. Za nami dużo treningów, ale pomimo tego i tak czuję się dobrze - mówi nam Arek. - Atmosferę w drużynie mamy bardzo dobrą i dobrze czujemy się ze sobą, Program jest bardzo wymagający, trenujemy po sześć godzin dziennie. Pierwsze dni kondycyjnie były trudne do wytrzymania, ale jakoś przetrwaliśmy ten okres i teraz jest już tylko lepiej - opowiada Oliwier.

Kadry powróciły do Białej Podlaskiej po okresie pandemii. Łącznie 144 zawodników i ponad 30 trenerów zakwaterowano w warunkach akademickich z dostępem do dwóch 4- sektorowych hal. Dodatkowo, uczestnicy korzystają z obiektów lekkoatletycznych, na których mają komfort pracy do realizowania zajęć motorycznych.

- Od czasu, gdy zdecydowaliśmy się na prowadzenie grup dziewcząt i chłopców w jednym ośrodku, ta lokalizacja stała się prawdziwą Mekką dla naszych potrzeb. Darzymy to miejsce szczególnym sentymentem z uwagi na dostępność obiektów sportowych i życzliwość ludzi. - mówił Szef Wyszkolenia w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych Zbigniew Krzyżanowski.

Trzymamy kciuki za naszych wychowanków.

Zobacz także