Zgierskie spotkania Mariusza

logo_fmw_dod.jpg

Sezon w PlusLidze zakończony. Mariusz Wlazły ma więcej czasu na odwiedzanie zaprzyjaźnionych z Fundacją szkół. Pierwsze spotkania odbyły się w Zgierzu, w którym zorganizowano akcję „Alkoholu odmawiam – sport uprawiam”.

Wizyta w Zgierzu rozpoczęła się od Szkoły Podstawowej nr 5. W tej placówce spora grupa uczniów trenuje siatkówkę w ramach akcji „Volley Project” Fundacji Mariusza Wlazłego. W czasie spotkania młodzi adepci sportu mogli porozmawiać z kapitanem PGE Skry Bełchatów.

Dzieciaki wykorzystały szansę. Pytały o wszystko – od wzrostu przez godzinę codziennego wstawania po upodobania kulinarne. Gdy wszystkie odpowiedzi już padły, przyszedł czas na zdjęcia i autografy. Po nich Mariusz opuścił szkołę. Jak się jednak okazało, nie na długo.

W marcu w Zgierzu w ramach akcji „Alkoholu odmawiam – sport uprawiam” zorganizowano mecz siatkarski dla uczniów miejscowych gimnazjów. Wtedy ze względu na napięty terminarz rozgrywek Mariusz Wlazły nie mógł spotkać się z gimnazjalistami. Przyszedł czas, by to nadrobić.

W Komendzie Powiatowej Policji w Zgierzu, która jest organizatorem akcji, zebrali się wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w meczu. Podobnie jak ich młodsi koleżanki i koledzy z SP nr 5, gimnazjaliści zadawali pytania, robili zdjęcia z Mariuszem, prosili o autografy.

Popołudniu kapitan PGE Skry powrócił do podstawówki. Tym razem uczniowie i prezes Fundacji rozegrali wspólny mecz. Naprzeciw się stanęły dziewczęta i chłopcy. Mariusz Wlazły w pierwszym secie zagrał razem z panami. W drugim, dołączył do pań.

Po sportowych emocjach znowu przyszedł czas na zdjęcia i autografy. Mariusz pozował do nich w koszulce, którą dostał od młodych siatkarzy SP nr 5. Oprócz jego nazwiska, znalazły się na niej podpisy wszystkich zawodników podstawówki.

Już niedługo Mariusz odwiedzi kolejnych fanów siatkówki.