NOWA INICJATYWA FUNDACJI

logo_fmw_dod.jpg

Otwieramy klasę sportową pod patronatem Fundacji Mariusza Wlazłego.

Już od nowego roku szkolnego w Gimnazjum nr 1 w Wieluniu powstanie klasa o profilu sportowym w specjalizacji piłka siatkowa. Obecni szóstoklasiści, zarówno chłopcy jak i dziewczęta, chętni do rozpoczęcia nauki w klasie pod patronatem Fundacji Mariusza Wlazłego nadal mają szanse na dołączenie do grona adeptów siatkówki. Objęcie patronatem oznacza bezpośrednie wsparcie Fundacji. Klasie przekazany zostanie sprzęt sportowy, między innymi piłki meczowe, takie same jakimi rozgrywane są mecze Plus Ligi , odzież sportowa oraz pomoc dydaktyczna dzięki współpracy z Akademią Polskiej Siatkówki. Dzięki objęciu patronatem, klasa z pewnością stanie się gospodarzem wielu turniejów siatkarskich z udziałem Mariusza Wlazłego oraz będzie miała okazję dopingować samego Mistrza podczas meczów PGE Skry Bełchatów w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Współpraca Fundacji z Gimnazjum nr 1 zaowocowała już pierwszym szerszym działaniem- Już niebawem, bo 18 czerwca 2015 roku, w sali sportowej przy ulicy 18go Stycznia w Wieluniu odbędzie się turniej szóstoklasistów. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.