20 sezon w PLS, 3 w Treflu Gdańsk!

31_05-www-800x468.jpg

Przed Mariuszem Wlazłym 20-sty sezon w polskiej lidze! Patron naszej fundacji, siatkarska ikona, lider wszechczasów w rankingach atakujących oraz MVP PlusLigi rozegra go w drużynie Trefla Gdańsk.

Mariusz Wlazły do Trefla Gdańsk przeniósł się w 2020 roku, po 17-stu sezonach w PGE Skrze Bełchatów. Sezon 2022/2023 PlusLigi będzie jego trzecim w barwach „gdańskich lwów”, a jednocześnie 20-stym w najwyższej klasie rozgrywkowej.

– Bardzo się cieszymy, że przed nami już trzeci sezon, gdy w szeregach „gdańskich lwów” będziemy mieć siatkarską ikonę, czyli Mariusza Wlazłego. W ostatnich dwóch sezonach Mariusz na swojej pozycji grał z Kewinem Sasakiem i ogromnie wspierał Kewina swoim doświadczeniem. W nadchodzących rozgrywkach parę atakujących będzie tworzyć z Bartłomiejem Bołądziem, a swoim doświadczeniem będzie wspierał całą drużynę. Mariusz jako kapitan jest także bardzo ważną postacią w szatni, a w kształtowaniu relacji w zespole wykorzystuje wiedzę, którą zdobywa z zakresu psychologii. Mariusz to oczywiście także bardzo ważna postać dla naszych kluczowych sponsorów, którzy mogą korzystać z jego wizerunku. Bardzo się cieszymy na trzeci sezon Mariusza w Gdańsku, a poza aspektami sportowymi cieszy nas również to, że Mariusz wraz z rodziną czują się tutaj jak w domu – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Jak podkreśla patron naszej fundacji, Gdańsk to dla niego nie tylko wspaniałe miejsce do grania, ale także fantastyczne miasto do życia, a od roku także do… studiowania. – Rok temu, gdy przedłużałem kontrakt z Treflem Gdańsk, mówiłem o tym, że żyje i gra się tutaj z czystą przyjemnością. Po kolejnych rozgrywkach mogę to tylko potwierdzić, a także dodać aspekt wspaniałych kibiców, ponieważ w moim pierwszym sezonie w Treflu, z uwagi na pandemię, nie mogłem zasmakować gdańskiego dopingu. Bardzo się cieszę, że w barwach Trefla będę mógł rozegrać 20-sty sezon w PlusLidze, a także ogromnie cieszy mnie fakt, jak świetnie czuje się w Gdańsku moja rodzina oraz jak w drużynach młodzieżowych Trefla rozwija się mój syn. W Gdańsku rozpocząłem rok temu również przygodę ze studiowaniem psychologii. Mam nadzieję, że wiedzę, którą cały czas zdobywam będę mógł wykorzystać też w szatni. Mimo że w siatkówce ważne są umiejętności i osiągnięcia pojedynczych graczy, to najważniejszy jest zespół. Życzę wszystkim świetnego sezonu 2022/2023 – mówi kapitan Gdańskich Lwów.

Patron fundacji związał się z klubem rocznym kontraktem.

Zobacz także