Alkoholu odmawiam!

logo_fmw_dod.jpg

Coraz więcej nastolatków sięga po alkohol. Skutki nietrudno przewidzieć. Problemy zdrowotne, wzrost przestępczości, groźne wypadki – to tylko niektóre z nich. Fundacja Mariusza Wlazłego i Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu pokazali gimnazjalistom alternatywę.

„Alkoholu odmawiam – sport uprawiam” – pod takim hasłem w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny zorganizowano w Zgierzu turniej siatkówki. Wzięli w nim udział uczniowie trzech miejskich gimnazjów. Łącznie kilkuset nastolatków.

Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: sprawności fizycznej i bezpieczeństwa kibicowania. W pierwszej z nich najlepsze okazało się Gimnazjum nr 2, wyprzedzając „Jedynkę” i „Trójkę”. Najlepszy doping przygotowali uczniowie Gimnazjum nr 3. II miejsce zajęli gimnazjaliści z „Dwójki”, III – z „Jedynki”. Do wszystkich uczestników powędrowały nagrody ufundowane m.in. przez Fundację Mariusza Wlazłego.

Wszystko po to, by pokazać młodym zgierzanom alternatywę dla alkoholu, który nie jest niezbędny do dobrej zabawy. Lepiej postawić na sport. Wiele dyscyplin daje możliwość rozwoju, doskonalenia umiejętności pracy w grupie oraz ciekawego spędzenia wolnego czasu.

Oby coraz więcej nastolatków stawiało na sport!