On The Run dla Fundacji Mariusza Wlazłego

on.jpg

14 lutego 2015 roku odbyła się kolejna edycja biegu "ON THE RUN". Niecodzienna forma nocnych biegów sponsorowana przez PGE Polską Grupę Energetyczną tym razem postanowiła wspomóc Fundację Mariusza Wlazłego, przekazując opłatę startową na rzecz stypendystów fundacji.

Fundacja Mariusza Wlazłego od 2014 roku  poza organizacją turniejów dla dzieci i wspieraniem inicjatyw sportowych udziela także dla najzdolniejszej młodzieży stypendia sportowe. Wśród wyróżnionych przez Mariusza Wlazłego podopiecznych fundacji znaleźli się Magdalena i Tomasz Stysiak, niesamowicie uzdolnione rodzeństwo z małej miejscowości Turów pod Wieluniem. Madzia swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w szkole podstawowej, która zgłosiła się do programu fundacji Mariusza Wlazłego i rozpoczęła szkolenie młodzieży. Madzia zadebiutowała na turniejach Fundacji Mariusza Wlazłego w 2012 roku już wtedy mierzyła blisko 190 cm wzrostu. Dziś zarówno Magda jak i Tomek uczą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Trzymamy za nich kciuki.

"Warto dodać, że całe to zmieszanie dzieje się w słusznej sprawie. Opłaty startowe w biegach On The Run (25 zł/os.) są w całości przeznaczane na cele charytatywne określone przez Fundację PGE. Na biegu pojawiło się sporo znanych twarzy, m.in. trenerka Anna Lewandowska i wielu piłkarzy Legii Warszawa. Doskonałą biegaczką okazała się Zosia Klepacka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie w windsurfingu, która często angażuje się w akcje charytatywne i przed startem zachęcała do tego rozgrzewających się uczestników. Zajęła piąte miejsce w kategorii kobiet. Najszybszym zawodnikiem na tej 5-kilometrowej trasie był Bartek Ceberak z Lubartowa. Wygrał z czasem 16 minut 25 sekund. Siedem sekund później na mecie zameldował się Bartek Olszewski, znany bardziej jako Warszawski Biegacz (prowadzi bloga o tej nazwie). Większość uczestników traktowało ten start zupełnie rekreacyjnie i krajoznawczo, biegnąc w grupie znajomych lub z rodzinami. Czekamy na kolejny bieg On The Run!"

Źródło: polskabiega.sport.pl/polskabiega/1,143064,17253726,On_The_Run__Nocne_bieganie_w_Lazienkach.html

Galeria  z wydarzenia dostępna tutaj