Wiedzą, jak grać fair play

fairplay1.jpg

W październiku patron Fundacji i klasy sportowo-językowej Mariusz Wlazły włączył się w kampanię społeczno-edukacyjną „Gram fair play”! 13 listopada 2018 roku uczniowie IV S wybrali się do Radomskiej Orkiestry Kameralnej, aby wziąć udział w wyjątkowym musicalu dedykowanym tej właśnie tematyce.

„Gram fair play” to musical rockowo/hip-hopowy w reżyserii Pawła Podgórskiego. Spektakl oraz interaktywne warsztaty o tematyce fair play, w pełni angażujące młodzież i nauczycieli, poprowadził w Radomiu Michał Zawadka - trener wystąpień publicznych, komunikacji, autor książek dla dzieci, aktor. Celem akcji jest promowanie pozytywnych cech charakteru wśród młodzieży, takich jak: uczciwość, sprawiedliwość oraz budowanie pozytywnego wizerunku własnej osoby poprzez okazywanie szacunku dla przeciwnika, kolegów i koleżanek na boisku, ale też w życiu codziennym.



Katarzyna Selwant, psycholog z Polskiego Komitetu Olimpijskiego cytowana przez stronę Echo Dnia, twierdzi: - Dzieci i młodzież lepiej rozumieją hasło fair play niż dorośli. Młodzież doskonale wie, co oznacza sportowe zachowanie, duch sportu i bycie po prostu OK. Dorosłym, tak bardzo często zależy na wygranej dziecka, że niestety namawiają i uczą swoje pociechy zachowań, które nie są do końca w porządku. Wtedy praca i edukacja powinna zaczynać się od dorosłych, żeby wzmacniać u młodzieży dobre postawy i dawać pozytywne wzorce. Ponadto kiedy działamy według zasad fair play i wiemy, że wynik zależy od naszego pozytywnego nastawienia i dobrego wykonania, osiągamy coś więcej niż tylko medal. Budujemy w ten sposób poczucie własnej skuteczności, które jest składnikiem pewności siebie, a ona dobrze w nas zakorzeniona zostaje z nami na całe życie. To wartość, nie do przecenienia, a i zasada godna przekazania kolejnym pokoleniom. Dzięki fair play sport i życie staje się lepsze.

Chcemy, by hasło „Gram fair play” towarzyszyło naszym uczniom w rozpoczętej przygodzie ze sportem.

Zobacz także