Treningi z Mariuszem Wlazłym 2019 - Wieluń

1 czerwca 2019 roku w rodzinnym mieście Mariusza Wlazłego odbyła się inauguracja czwartej edycji zajęć.

- Chciałbym bardzo podziękować za organizację treningu w Wieluniu, gdzie postawiłem pierwsze kroki, gdzie nauczyłem się gry w siatkówkę i gdzie mogłem rozpocząć moją przygodę ze sportem. Bardzo się cieszę, że miało to miejsce właśnie tutaj – podkreślił Mariusz Wlazły i poprosił o otwarcie pierwszego treningu czwartej edycji Burmistrza Wielunia.

- Po pierwsze bardzo dziękuję Mariuszowi, że podczas tegorocznego touru, Wieluń znalazł się w kalendarzu Treningów. To dla Was wielka atrakcja, że możecie pobyć z mistrzem świata tak blisko i że możecie wiele się od niego nauczyć, poznać jego sztab oraz zobaczyć jak wygląda siatkówka na wysokim poziomie, chociaż dziś będzie zabawa. Gratuluję rodzicom, którzy zdecydowali się w Dzień Dziecka zrobić swoim pociechom piękny prezent i przyjechać z nimi do hali WOSiR. Dzieciaki, dla Was to wielka frajda i pewnie duże przeżycie, obyście ten trening zapamiętały na długo. Być może w przyszłości ktoś z was też będzie poprowadzić takie zajęcia, czego wam serdecznie życzę. Treningi z Mariuszem Wlazłym w Wieluniu uważamy za otwarte – wygłosił Paweł Okrasa.

Następnie głos zabrała Sonia Chałubiec z ANIA Holding.

- Bardzo mi miło, że możemy spotkać się w Wieluniu w tak licznym gronie i w tak doborowym towarzystwie. Jako firma często wspieramy sportowców, wspieramy PGE Skrę Bełchatów, której reprezentantem jest Mariusz Wlazły. Jak tylko otrzymaliśmy zaproszenie na Treningi, to nie zastanawialiśmy się ani chwili, od razu je przyjęliśmy. Macie naprawdę ogromne szczęście i na pewno będą Wam towarzyszyć ogromne przeżycia podczas dzisiejszego treningu. Mam nadzieję, że z okazji Dnia Dziecka ANIA Holding przyczyniła się do tego, aby sprawić wam fajny prezent. Życzę udanej zabawy i udanego treningu – przyznała przedstawicielka partnera naszych treningów.

Do życzeń dołączyli się oczywiście wszyscy dorośli.

- Razem ze sztabem z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkiego najlepszego – przekazał organizator wydarzenia po czym zaprezentował wszystkich partnerów wydarzenia. - Oprócz samorządowi i ANIA Holding, chciałbym jeszcze serdecznie podziękować firmie Wilson, która ufundowała dla was piłki, przedsiębiorstwu AGAT S.A., Cluster Management, naszemu partnerowi motoryzacyjnemu SsangYong, dzięki któremu mogliśmy przyjechać na czas. Będziecie mogli spróbować też napoju Oshee, który pozwoli Wam odpowiednio się nawodniać. Dziękujemy też opiece medycznej i firmie Witamina z Białej, dzięki niej, po treningu otrzymacie pyszne jabłuszka, ponieważ trzeba uzupełnić cukier, ale tylko ten pozytywny – zakończył część oficjalną i tak rozpoczął się pierwszy trening tej edycji.

Podobnie jak w ubiegłych latach w sztabie Mariusza Wlazłego znaleźli się: trener grup młodzieżowych Skry Bełchatów Piotr Cyniak, trener przygotowania fizycznego Stali Nysa Wojciech Janas, trener drugiego zespołu PGE Skry Bełchatów Radosław Kolanek oraz statystyk reprezentacji Polski U-14 Dominik Posmyk.

Uczestnicy zostali podzielili na grupy, które ćwiczyły na każdej z sześciu przygotowanych stacji. Najwięcej emocji wzbudziła ta, na której uczniowie mogli zagrać 2 x 1 z Mariuszem Wlazłym oraz Radosławem Kolankiem.

- Najbardziej podobała mi się gierka z Mariuszem i z drugim trenerem w dwójkach. Było to bardzo zachęcające – mówił Oskar na co dzień trenujący w Gwardii Wrocław i mogący się pochwalić już 197,5 cm wzrostu! - Zgłosiłem się, ponieważ lubię siatkówkę, to moja pasja i jest tym, co chcę robić w życiu – przyznał. Zapytany, dlaczego warto się zgłosić na Treningi z Mariuszem Wlazłym, odpowiedział: - Można nauczyć się wielu rzeczy i fajnie pobawić. O to w tym wszystkim chodzi.

- Warto zarazić się siatkówka, a to co robi Mariusz, sprawia, że można swoją pasję do tej dyscypliny wzbogacić, spędzać czas w wyjątkowy sposób oraz pokochać ten sport – dodał Radosław Kolanek.

Zobacz także