Udany Charytatywny Turniej Pokoleń Wieluńskiej Siatkówki

3.jpg

Ponad 130 zawodników i zawodniczek zagrało w I Charytatywnym Turnieju Pokoleń Wieluńskiej Siatkówki. W zawodach, które odbyły się 3 grudnia w hali Zespołu Szkół nr 1 rywalizowały zespoły kobiet i mężczyzn. Celem wydarzenia była zbiórka funduszy na rzecz osób z niepełnosprawnością – uczniów i absolwentów wieluńskiej Szkoły Podstawowej nr 5.

- Bardzo przyjemna okazja. Mam nadzieję, że więcej takich okazji będziemy mieć cyklicznie. Już wiemy, że cel charytatywny osiągnęliśmy. Serce się raduje. Przyjechali do nas zawodnicy z całej Polski. Mamy pełną obsadę turnieju, ponad 130 osób. Wszyscy potwierdzają chęć udziału w kolejnych edycjach. Jesteśmy przeszczęśliwi, że z takim odzewem spotkała się inicjatywa. Będziemy w stanie pomóc potrzebującym. Chyba to jest najfajniejsze – mówi Paulina Wlazły, jedna z głównych organizatorek, podkreślając, że pełna kwota, jaką uda się zabrać, będzie znana za kilka dni.

Na sumę zbiórki z dużym stopniu złoży się kwota z licytacji koszulek patronów turnieju, czyli Magdaleny Stysiak i Mariusza Wlazłego. Za koszulkę reprezentantki Polski (w dniu turnieju obchodziła urodziny, dlatego uczestnicy odśpiewali „Sto lat”) zapłacono ponad 2100 zł, a w przypadku zawodnika Trefla burmistrz Paweł Okrasa przelicytował mieszkańca Lublina, który oferował 1510 zł. Włodarz Wielunia zaproponował 1600 zł, ale obiecał wpłacić tę kwotę i odsprzedać koszulkę gościowi z Lubelszczyzny. W sumie konto rady rodziców zasili więc ponad 3100 zł za trykot Wlazłego. 1000 zł przekazał WKS Wieluń, a w trakcie zawodów zorganizowano też kiermasz świąteczny, z którego dochód trafi na rzecz potrzebujących.

Źródło: radiozw.com.pl

Zobacz także