Trefl wygrywa, Mariusz przyjmuje, a kibice gratulują

img_20221126_203803.jpg

Trzy punkty dla Gdańska, Trefl na piątym miejscu w ligowej tabeli, a Mariusz Wlazły odmienia losy spotkania... jako przyjmujący! Patron fundacji pojawił się na parkiecie w meczu ligowym ze Stalą Nysa i zagrał na pozycji, na której w PlusLidze nie występował od dziewięciu lat. Po 3534 dniach od ostatniego występu, ponownie mogliśmy zobaczyć, jak wszechstronnym jest graczem.

Kapitan Trefla zdobył 11 punktów, notując 67% skuteczności w ataku i asa serwisowego! Rywale oczywiście starali się celować w niego zagrywką, jednak patron fundacji 11 razy przyjmował zagrywkę, myląc się tylko raz.

Warto też wspomnieć, że mecz w Nysie był 498. spotkaniem, które Mariusz rozegrał w PlusLidze, a to oznacza, że jeśli wystąpiłby także w dwóch najbliższych meczach Trefla – w poniedziałek 5 grudnia w ERGO ARENIE z GKS-em Katowice i trzy dni później – w czwartek 8 grudnia – również w hali na granicy Gdańska i Sopotu z Asseco Resovią Rzeszów, to podczas tego drugiego starcia będziemy świętować 500. mecz Mariusza w lidze!

Pod ostatnim postem patrona fundacji napłynęły gratulacje od kibiców z całej Polski.

Zobacz także