najlepszymi nauczycielami, jakich spotkali

890.jpg

14 października to Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany po prostu Dniem Nauczyciela. O swoich wychowawcach – Magdalenie Sowale i Piotrze Cyniaku pamiętają uczniowie klas sportowo-językowych pod patronatem Mariusza Wlazłego, które funkcjonują w Szkole Podstawowej nr 1 w Bełchatowie.

- Pani Magda i Pan Piotr są najlepszymi nauczycielami, jakich spotkałam. Dzięki nim posiadam większą pewność siebie oraz wiedzę na temat siatkówki, ale i o świecie. Na treningach są bardziej wymagający, ale są przy tym dla nas mili. Powiem tak: oni są wspaniali! Chcę im życzyć wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Nauczyciela! Dużo zdrowia, szczęścia i cierpliwości! Żebyście Państwo byli zawsze tacy sami! – podkreśla zdecydowanie Jessica z 6 S. Jej koleżanka z klasy Dominika dodaje:

- Chciałabym im podziękować za to, że są dla nas tacy wytrwali i że uczą nas, żebyśmy robili wszystko, co w naszej mocy.

Fabian z 6 S również docenia zaangażowanie naszych nauczycieli, a jako ich najważniejsze cechy wymienia:

- Pan Piotr jest sympatyczną, wymagającą i cierpliwą osobą, a Pani Magda jest bardzo miła i troskliwa. Życzę trenerom dużo zdrowia i szczęścia.

Zosia – uczennica 7 S nie wyobraża sobie, aby jej wychowawczynią i trenerem byli inni nauczyciele.

- Pani Magda jest bardzo miłą, wyrozumiałą i pomocną nauczycielką jak i wychowawczynią. Zawsze nam doradza, wysłucha, pomoże, gdy do końca nie wiemy, jak coś wykonać. Myślę, że fajnie mieć taką wychowawczynię i nauczycielkę – wyznaje. - Pan Piotrek to moim zdaniem najlepszy trener, nauczyciel, jak i człowiek. Przez te kilka lat nauczył mnie bardzo dużo nie tylko z siatkówki, ale i z życia. Na co dzień jest dowcipny, jak i pomocny w każdej sprawie. Zawsze można liczyć na jego pomoc – zaznacza. - Chciałabym im życzyć dużo zdrowia, bo ono jest najważniejsze, radości z tego z robią, wytrwałości w pracy, cierpliwości oraz dużo uśmiechu na twarzy każdego dnia.- To fajni, wysportowani nauczyciele. Na treningach pomagają i zachęcają do ćwiczeń - mówi Nikola, która dołącza podziękowania. - Bardzo dziękuję za wszystkie rady, instrukcje, słowa krytyki i pochwały. Życzę, aby ten dzień był dla nich miły i spokojny. Pozdrawiam.

- Pani Magda jest bardzo fajna, cierpliwa i miło się z nią pracuje, tak samo jak z Panem Piotrem, który jest wymagający, ale cierpliwy - komentuje Nikodem.

Jego kolega z klasy Oliwier, tak opisuje naszych nauczycieli:

- Pani Magda pomimo wielu trudnych momentów i ciężkich chwil, zawsze potrafi znaleźć wyjście i pomóc nam w danej sytuacji na treningach. Wiadomo - musi być wymagająca, więc oczekuje od nas pełnego zaangażowania i skupienia. Za to Pan Piotrek zawsze jest uśmiechnięty obojętnie, jaka sytuacja się wydarzy, zawsze obróci ją w jakiś żart. Na treningach wymaga od nas tego samego, co Pani Magda, lecz jest oczywiście bardziej wymagającym trenerem. Kiedy trzeba na nas krzyknąć, to to robi, kiedy trzeba nas pochwalić - to nas pochwali. Z całego serca życzę wszystkim nauczycielom dużo zdrowia i cierpliwości w nauczaniu nas.

My również dołączamy się do życzeń i podziękowań za pracę włożoną w wychowanie naszych młodych adeptów siatkówki.

Fot. Paweł Piotrowski

Zobacz także