Rozpiera ich energia

3_009.jpg

Po prawie trzymiesięcznej przerwie wraz z początkiem lutego wznowiliśmy treningi w Mini Akademii Mariusza Wlazłego. W związku z sytuacją epidemiologiczną i w trosce o wspólne bezpieczeństwo, zajęcia są skierowane wyłącznie dla dzieci z klas I – IV Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bełchatowie. Mimo tego grupa nie straciła na liczebności, a treningi zostały zwiększone do trzech w tygodniu.

Wznowienia zajęć pod skrzydłami Fundacji Mariusza Wlazłego wyczekiwali wszyscy zainteresowani.

- Nareszcie! Nie tylko dzieci się cieszą, ale my trenerzy również. Zobaczyć ich twarze, przekonać się, jak co niektóre osoby wyrosły, bardzo nas to ucieszyło – mówi trenerka „Wlazły Team” Agnieszka Gonerska, która prowadzi grupę w duecie z Jarosławem Nitą.

- Na zajęciach dominują gry i zabawy biegowe. Dzieci potrzebują ruchu, co widać, kiedy wchodzą na halę, chciałyby ciągle biegać. Oczywiście przeplatany to ćwiczeniami z piłkami, a trening kończymy obowiązkową mini siatkarską gierką – opowiada nauczycielka wychowania fizycznego w bełchatowskiej „Jedynce”.

Ostatni tydzień lutego i pierwszy tydzień marca to czas testów sprawnościowych. Przy rozpierającej naszych podopiecznych energii, o ich wyniki jesteśmy spokojni.

Zajęcia odbywają się na boisku hali Energia w poniedziałki, wtorki i czwartki w godz. 15:00 – 15:45.

Fot. Paweł Piotrowski

Zobacz także