PGE Skra Bełchatów - Unicef

Przerwa w rozgrywkach Plus Ligi może być stanowić wyjątkową chwilę dla PGE Skry Bełchatów i polskiej siatkówki. Bełchatowski klub i największa na świecie organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci UNICEF rozpoczęły rozmowy o współpracy. Ich zwieńczenie i podpisanie pierwszego partnerstwa tej organizacji z klubem piłki siatkowej jest bardzo blisko. Jej podstawowym celem ma być wspólne działanie na rzecz poprawy sytuacji dzieci w najbiedniejszych zakątkach świata oraz promocja rozwoju i wyrównywania szans poprzez sport. Współpraca obu podmiotów jest również szansą dla zawodników bełchatowskiego klubu, którzy swoim wizerunkiem mogą wpłynąć na efektywność wspólnych działań. 

           UNICEF to międzynarodowa organizacja, której działalność w całości poświęcona jest dzieciom. Dba o zdrowie dzieci przygotowując akcje szczepień, dostarczając żywność terapeutyczną i czystą wodę, buduje szkoły i dostarcza materiały edukacyjne, chroni przed przemocą i wykorzystywaniem. Jest zawsze jedną z pierwszych organizacji niosących natychmiastową pomoc w sytuacjach klęski humanitarnej.

         Dlaczego może być to przełomowy moment dla bełchatowskiej drużyny? PGE Skra Bełchatów może dołączyć do tak znakomitego grona partnerów sportowych UNICEF, jak FC Barcelona czy Manchester United, które na wielu płaszczyznach od wielu lat wspierają programy pomocy dzieciom. Byłoby to pierwsze partnerstwo sportowe UNICEF w Polsce, jak również unikalne na świecie ze względu na klub siatkarski.

         PGE Skra Bełchatów, podobnie jak Fundacja Mariusza Wlazłego, bardzo często angażuje się w akcje charytatywne i działania prospołeczne, które niosą pomoc dzieciom i młodzieży. Jednym z największych projektów charytatywnych, w jakim uczestniczyli zawodnicy PGE Skry, była akcja „Budujemy Dom Misi”, czyli ośrodka dla dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi i dla ich rodziców w Krakowie. Siatkarze również indywidualnie prowadzą swoje działania, często odwiedzają w szpitalach chore dzieci, przeznaczają koszulki na aukcje i organizują turnieje dla najmłodszych. Niedawno gracz PGE Skry Mariusz Wlazły odwiedził małego pacjenta Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, który przeszedł bardzo skomplikowaną operację serca. W czerwcu zorganizował amatorski turniej dla dzieci i młodzieży z powiatu wieluńskiego. Na pewno znajdzie on również czas na działania związane z UNICEF. 

       „Wszystkie dzieci na całym świecie potrzebują pomocy. Tym bardziej trzeba docenić działania organizacji, która podejmuje wszelkie działania, aby dzieciom na całym świecie żyło się lepiej, by mogły przeżyć i odpowiednio się rozwijać. Każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa. Z miłą chęcią przyczynie się do niesienia takiej pomocy” – podkreśla Mariusz Wlazły

 

Zobacz także