Nasz uczeń z kolejnym powołaniem do Kadry Wojewódzkiej Młodzików

006_1440x0.jpg

Oliwier Burda - uczeń klasy sportowo-językowej pod patronatem Mariusza Wlazłego otrzymał kolejne powołanie na konsultacje szkoleniowe Kadry Wojewódzkiej Młodzików rocznika 2008, przygotowującej się do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Pierwsza wiosenna konsultacja odbyła się od 29 do 30 kwietnia. Druga zaplanowana jest na najbliższy weekend (6-8 maja) i tak jak ostatnie sesje szkoleniowe odbędzie się w hali MOSiR w Ozorkowie. Po jej zakończeniu trenerzy ogłoszą "dwunastkę", która pojedzie do Suwałk na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży (12-15 maja).

- Bardzo się cieszę z powołania Oliwiera. To bardzo zdolny i ambitny chłopak. Ciężko pracuje zarówno na lekcjach wychowania fizycznego, jak i na treningach. Umie słuchać, a to ważna cecha. Zaliczył dobre występy z drużyną młodzików. Zawsze skoncentrowany na zadaniu, jakie ma do wykonania. Teraz dużo pracy przed nim, a dochodzą do tego egzaminy po klasie ósmej, które też chciałby dobrze napisać. Wiem, że często bywa bardzo zmęczony, ale to cena, jaką płaci za swoje marzenia. Jestem dumna z tego chłopaka. Oliwier - kibicuję Ci całym sercem! Powodzenia mój mały siatkarzu! - wspiera swojego ucznia wychowawczyni i trenerka Magdalena Sowała.

Wiele powodów do zadowolenia ma także Monika Stasiak. Do kadry wojewódzkiej zostało powołanych jej trzech zawodników.

- To świetna sprawa. Chłopcy po raz kolejny dostali powołanie. Jeśli chodzi o Oliwiera, to bardzo dobrze spisywał się na turniejach. Trenował systematycznie, więc postępy były widoczne. Szczególnie poprawił zagrywkę. Teraz, po lidze, skupiamy się na technice i regularności wystaw. Na dodatek Oliwier ma możliwość chodzenia na treningi do grupy kadetów, co też pozytywnie wpływa na jego rozwój - podkreśla.

Trenerka EKS Skra Bełchatów, która ma okazję obserwować rozwój wszystkich uczniów z rocznika 2008 w różnych zawodach, wierzy, że podczas Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży łódzkich młodzików stać na dobry wynik.

- Trenerzy oprócz zgrupowań obserwują ich też na turniejach ligowych. Rozmawiamy między meczami lub telefonicznie o ich rozwoju, postępach. Cieszy fakt, że rosną. Uważam, że kadra łódzkiego jest mocna, więc liczę na dobre wyniki - dodaje.

Fot. Paweł Piotrowski

Zobacz także