Monika Stasiak: Uczymy się siebie nawzajem

267497804_1124540168352100_6205809998851969680_n.jpg

Monika Stasiak to nowa trenerka naszych młodzików z klas sportowo-językowych pod patronatem Mariusza Wlazłego. Opiekuje się nimi dopiero od dwóch miesięcy, jednak zna ich od kilku lat. Z nową prowadzącą porozmawialiśmy, jak przebiegła zmiana na trenerskiej ławce i jak jej podopieczni spędzą końcówkę 2021 roku.

Jak wrażenia po kilku tygodniach współpracy z naszymi młodzikami?

Monika Stasiak:
Chłopców z 7 i 8 S znam od kilku lat. Jestem sędzią piłki siatkowej i kilka razy sędziowałam zawody w SP1, a do tego znamy się też z Piotrem Cyniakiem - ich opiekunem i nie raz rozmawialiśmy o chłopcach z tych klas. Mają dryg do siatkówki.

Dopiero od niedawna jesteś ich trenerką, ale jak na ten krótki okres oceniasz grupę, w której występują nasi uczniowie?

- Staram się kontynuować pracę Agnieszki. Rozmawiałyśmy, na czym się skupić. Ta grupa ma bardzo duży potencjał. Wiedziałam, że grupa jest zaawansowana i praca z nią powinna być na wysokim, ale dostosowanym do ich umiejętności poziomie.

Jak uczniowie zareagowali na zmianę na trenerskiej ławce?

- Myślę, że zmiana trenera przebiegła spokojnie. Chłopcy mnie znają. Ja znam ich. Z większością byliśmy na obozach letnich, wspólnie z innymi grupami EKS. Poza tym zmiana trenera nastąpiła tylko i wyłącznie z powodów osobistych Agnieszki.

Trenerka Gonerska podkreślała, że wprowadzisz do drużyny dużo dobrej atmosfery. A Ty, jak scharakteryzujesz siebie jako trenerkę?

- Jeśli chodzi o atmosferę, to trzeba zapytać chłopaków (uśmiech). Na pewno jest trochę inaczej. Mam chyba bardziej wybuchowy charakter, ale uczymy się siebie nawzajem i mam nadzieję, że uda nam się wypracować jakieś kompromisy (uśmiech).

Szykuje Wam się pracowita końcówka roku. Przerwa świąteczna nie potrwa długo i już 27 grudnia spotkacie się na treningu. Jak upłyną Wam ostanie dni 2021 roku?

- Tak, końcówka roku będzie pracowita. Po świętach wznawiamy treningi, a w czwartek, tj. 30 grudnia gramy zaległy turniej. Zapraszamy kibiców do hali Energia od godz. 11:00. Mamy nadzieję wskoczyć w nowy rok do pierwszej grupy. Trzymajcie kciuki i kibicujcie!

Czego życzysz naszym podopiecznym na te Święta i Nowy Rok?

- Podopiecznym fundacji i moim zawodnikom życzę na te Święta i Nowy 2022 Rok duuuuużo zdrowia, chęci do pracy, cierpliwości, szczęścia i samospełniających się marzeń!