Młodzicy gotowi do rywalizacji

img-20211006-wa0005.jpg

10 października dwie drużyny młodzików, które reprezentują nasi uczniowie wystąpią w I turnieju rundy zasadniczej województwa łódzkiego. Drużyna Agnieszki Gonerskiej uda się do Łodzi, zespół Artura Surguta powalczy w Tomaszowie Mazowieckim.

O podziale na grupy zadecydował turniej eliminacyjny, który odbył się 26 września w Hali Energia. Nasze zespoły rozpoczęły od "bratobójczego" pojedynku, w którym lepszy okazał się EKS Skra Bełchatów I (2:0). Stawkę uczestników uzupełnił SPS Zduńska Wola, który nasi uczniowie zgodnie pokonali 2:0. Zespół Gonerskiej jako zwycięzca turnieju trafił do grupy I, a drużyna Surguta do grupy II.

- Pierwszy turniej w sezonie 2021/2022 za nami. Cieszymy się, że wyszliśmy z I miejsca, ale szczerze przyznam, że innej opcji na te zawody nie zakładałam. Uważam, że bardzo dobrze sobie poradziliśmy, choć nie ustrzegliśmy się błędów. Były momenty, że chłopaki zagrywali odważnie i konsekwentnie, z czym przeciwnik nie mógł sobie poradzić, ale zdarzały się też momenty, kiedy myliliśmy się w ataku.

Przeciwnikami pierwszej drużyny Agnieszki Gonerskiej będą gospodarz zawodów KS "Wifama" Łódź, KS "Lechia" III Tomaszów Mazowiecki TCS oraz MKS "Bzura" I Ozorków.

- Chłopaki określili, że to prawdziwa "grupa śmierci". Przez ostatnie dwa tygodnie przygotowywaliśmy się do tych zawodów. Do grupy pierwszej zawsze dostają się najlepsze zespoły. Chcemy by były to wyrównane pojedynki. Bardzo na nie liczę - przyznaje trenerka #WlazlyTeam.

Równocześnie będziemy trzymać kciuki za nasz drugi zespół, który powalczy w Tomaszowie Mazowieckim z gospodarzem UKS "13 JOKER Glinka Academy" i KS "Lechia" I Tomaszów Mazowiecki TCS.

Fot. Paweł Piotrowski.

Zobacz także