Kolejne sukcesy naszego absolwenta

ob.jpg

Lubimy dzielić się z Wami dobrymi informacjami o kolejnych sukcesach naszych absolwentów ze School Of Volley – klasy pod patronatem Mariusza Wlazłego. Jednym z nich jest Oliwier Burda, który z Bełchatowa przeniósł się do Częstochowy. Od września jest uczniem IX Liceum Ogólnokształcącego, zawodnikiem Norwida Częstochowa i ma już na swoim koncie pierwsze nagrody. Oddajemy głos wychowankowi Magdaleny Sowały!

- Nauka w liceum jest wymagająca. Pierwsze półrocze udało mi się zamknąć dobrą średnia na poziomie 4,0. Staram się ze wszystkich sił pogodzić ją z moją wielką pasją, jaką jest siatkówka. Zajęć na polu siatkarskim mam bardzo dużo. Uczestniczę zarówno w rozgrywkach młodzików, jak i juniora młodszego. W ostatni weekend udało nam się awansować z kadetami do finałów Mistrzostw Polski i tym samym znaleźliśmy się w najlepszej „8” w kraju. To dla mnie i mojego zespołu Hemarpol Norwid Częstochowa ogromna radość i wyróżnienie – opowiada Oliwier, który ze swoją drużyną zdobył już tytuł Mistrzów Śląska w kategorii Junior Młodszy oraz Wicemistrza Śląska w kategorii Młodzików. Indywidualnie sięgnął też po tytuł Najlepszego Przyjmującego Turnieju Finałowego Mistrzostw Śląska.

Decyzja o zmianie klubu nie była łatwa, jak sam przyznaje, czasem bywa trudno, ale jej nie żałuje.

- Zdarza mi się tęsknić za domem z racji rzadkiej obecności ze względu na swoje zobowiązania klubowe. To rodzice odwiedzają mnie i wiernie kibicują mojej drużynie. Jeśli wracam do domu, zawsze staram się znaleźć czas dla moich kolegów ze SOV. Serdecznie ich wszystkich pozdrawiam – dodaje nasz absolwent.

Gratulujemy i będziemy śledzić kolejne występy Oliwiera.

Zobacz także