Klasy uczą się zdalnie, Mini Akademia trenuje

zdalnenauczanie.jpg

Uczniowie wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych przeszli dziś na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Wśród młodzieży, która ponownie stanęła przed tym wyzwaniem są nasi podopieczni z klas sportowo-językowych pod patronatem Mariusza Wlazłego, które funkcjonują w Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bełchatowie.

- Jesteśmy przygotowani lepiej niż w marcu. Mamy różne materiały, które możemy wysyłać, lekcje wf online, spotkania na Teams. Uczniowie potrafią pracować zdalnie - podkreśla wychowawczyni 7 S Magdalena Sowała.

Pierwsze lekcje uczniowie mają już za sobą.

- Ten pierwszy dzień nauki zdalnej minął mi dobrze, ale nie ukrywam, że trudno było powrócić do tego stylu nauczania - mówi nam Jessica z 6 S. - Jak na razie z nauką z domu idzie mi dobrze, ale najtrudniejsze są w tym wszystkim sprawdziany i kartkówki. Już zaczęłam tęsknić za szkołą... - wyznaje.

Bez zmian będzie funkcjonowała natomiast Mini Akademia Mariusza Wlazłego, która wraz z początkiem października rozpoczęła prowadzenie zajęć siatkówki dla początkujących. W związku z obecną sytuacją związaną z epidemią COVID-19 i w trosce o wspólne bezpieczeństwo, treningi skierowane są wyłącznie dla dzieci z klas I – IV SP nr 1.

- Niestety, ale takie otrzymaliśmy wytyczne. Kolejna sprawa to zakaz wchodzenia rodziców na teren szkoły i hali. Opiekunowie muszą czekać na swoje pociechy przed szkołą, bądź halą Energia. Mimo wszystko, cieszymy się, że w tych trudnych czasach możemy wznowić mini akademię dla najmłodszych – podkreśla trenerka Agnieszka Gonerska.

Zajęcia odbywają się na boisku hali Energia w poniedziałki i czwartki od godz. 15:00. Zapraszamy na nie uczniów, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną sportu lub uczestniczyli w naszych treningach w ubiegłych latach i chcieliby je kontynuować.

Zapytania można kierować na naszym fanpage'u na Facebooku.

Fot. Paweł Piotrowski

Zobacz także