Jarosław Nita: Zapał do siatkówki nie gaśnie

017_1440x0.jpg

- Siatkówka jest pięknym sportem i super się nią dzielić w fajnej ekipie jej pasjonatów – podkreśla trener #WlazlyTeam i nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 1 w Bełchatowie – Jarosław Nita, który prowadzi zajęcia w Mini Akademii Mariusza Wlazłego. W tym roku szkolnym treningi naszych najmłodszych wychowanków zostały wydłużone o kolejne 45 minut.

- Tradycyjnie rozpoczęliśmy od diagnozy stanu sprawności i poziomu umiejętności po przerwie wakacyjnej. Dzieciaki przeszły cztery próby sprawnościowe. No i oczywiście było sporo zabaw technicznych z piłkami. Powoli wprowadzamy też ścisłe formy w postaci np. fragmentów gry – informuje szkoleniowiec, który program dostosowuje wspólnie z trenerką Agnieszką Gonerską. - Na każdej jednostce treningowej jest po trochu zabawy, techniki, elementów motorycznych, fragmentów gry, taktyki i gry w rozmaitych formach. Przewaga danych elementów w scenariuszu zależy od naszych aktualnych priorytetów treningowych – podkreśla.

Zajęcia jak co roku cieszą się dużą popularnością.

- Na ten moment mamy ponad 20 młodych siatkarzy i siatkarek. Zdecydowany udział mają dzieciaki z lat poprzednich, co oznacza, że zapał do siatkówki w nich nie gaśnie (uśmiech). We wrześniu przeprowadziliśmy kilka gościnnych zajęć WF z siatkówki w klasach pierwszych naszej szkoły, co poskutkowało zainteresowaniem najmłodszych. W związku z tym uruchamiamy dodatkowe zajęcia dla tej grupy. Dziewczęta póki co są w przewadze – uśmiecha się Nita, który na nadzieję, że w najbliższym czasie do Akademii dołączą kolejni nowi uczestnicy.

- Każda chwila jest dobra, żeby rozpocząć swoją przygodę z siatkówką (uśmiech). Wymogi - pozytywne podejście do ruchu i siatkówki. Nie trzeba być uczniem SP1. A dlaczego warto? Bo siatkówka jest pięknym sportem i super się nią dzielić w fajnej ekipie jej pasjonatów! – zaznacza nasz prowadzący.

Mini Akademia Mariusza Wlazłego trenuje we wtorki (14:00 – 15:30) i środy (15:00 – 16:30). Zapraszamy na zajęcia!

Fot. Paweł Piotrowski.

Zobacz także