Wojciech Janas: Cieszy ogromne zainteresowanie

62234969_2341948492556937_519371608918327296_n.jpg

Od października dzieci, młodzież i dorośli z Gminy Kolbudy mają możliwość treningu w Akademii Mariusza Wlazłego. - W samym Bielkówku w ciągu 4 miesięcy doszliśmy do poziomu 98 uczestników. Nie wliczając w to grup dorosłych - mówi trener Wojciech Janas.

- W miejscowości Bielkówko powstała piękna hala, gdzie wraz z jej otwarciem rozpoczęła swoją działalność Akademia Mariusza Wlazłego. Stworzyliśmy różne grypy wiekowe w oparciu o dzieci i młodzież, uczęszczających do szkół w gminie Kolbudy - mówi trener Wojciech Janas, którego grafik jest wypełniony po brzegi, a mówiąc dokładnie - od 12 do 21.

- Bardzo nas cieszy ogromne zainteresowanie treningami. Dla niektórych roczników musieliśmy już niestety zamknąć nabór ze względu na liczbę trenujących.Dla najmłodszych mamy trening ogólnorozwojowy (grupy świetlicowe). Następne grupy to klasy 1-3, 4-6 i 7+. Nasz dzienny grafik kończą grupy dla dorosłych: motoryka i piłka siatkowa. Tryb pracy jest bardzo dynamiczny, ale przy dwóch dniach w tygodniu to czysta przyjemność i nie ma najmniejszych problemów ze znalezieniem zapału i energii do treningów - podkreśla.

Janas to mistrz świata, olimpijczyk oraz mistrz Polski. W swojej karierze trenował wiele grup, prowadził zajęcia dla zespołów klubowych i reprezentacyjnych. Zapytaliśmy go, co wyróżnia te z Gminy Kolbudy?

- Wyróżnia je to, że wszyscy uczestnicy są bardzo szczęśliwi, iż mogą brać udział w tych zajęciach. Albowiem nie mieli wcześniej takich możliwości, aby poznać prawdziwy trening i profesjonalne podejście - przyznaje i opowiada jak wyglądają zajęcia dla poszczególnych grup wiekowych?

- Treningi są dostosowane do wieku i poziomu sportowego. Najmłodsze grupy uczą się techniki poprzez zabawy, a im starsza, tym treningi są bardziej zbliżone do tych stricte siatkarskich - zaznacza trener #WlazlyTeamKo.

Kolbudy to gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim, która w całości znajduje się w aglomeracji trójmiejskiej. W skład gminy wchodzi 15 sołectw, które połączył najnowszy projekt naszej fundacji.

Zajęcia odbywają się w ZKiW w Bielkówku we wtorki i czwartki wg poniższego harmonogramu:

Klasy 0-1, godz. 12:30-13:30 - zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci świetlicowych

Klasy 2-3, godz. 13:30-14:30 - zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci świetlicowych

Klasy 1-3, godz. 15:00-16:00 - zajęcia z piłki siatkowej

Klasy 4-6, godz. 16:00-17:00 - zajęcia z piłki siatkowej

Klasy 7+, godz. 17:00-18:00 - zajęcia z piłki siatkowej

Dorośli, godz. 18:15-19:15 - zajęcia z motoryki (wzmacnianie, prewencja, kondycja)

Dorośli, godz. 19:30-21:00 - zajęcia z piłki siatkowej

Więcej informacji nt. Akademii Mariusza Wlazłego: | tel.: 695 956 659.

Zapraszamy na zajęcia.