Gotowi na nowe wyzwania w 2023

4_083_1440x0.jpg

Uczniowie z klas sportowo-językowych pod patronatem Mariusza Wlazłego z optymizmem powitali nowy 2023 rok. Jak przyznali, ten zakończony bardzo ich rozwinął i dostarczył im wielu wrażeń. Był też przełomowy dla naszych pierwszych absolwentów.

- Ostatni rok był naprawdę niesamowity. Nauczyłam się o wiele więcej w klasie sportowej niż rok temu, ponieważ wcześniej mieliśmy nauczanie zdalne. Poznałam bardzo dużo wartościowych osób, które do dziś są moimi przyjaciółmi. Rozwinęłam się w różnych kierunkach np. siatkówka, nauka oraz harcerstwo. Byłam na kilku wycieczkach klasowym - na jednej z Mariuszem Wlazłym, które były nie do zapomnienia. Podsumowując bardzo dziękuję każdej osobie w moim 2022 r. - rodzinie, znajomym, a także i nauczycielom - wymienia Dominika Furman i dodaje: - Mam nadzieję, że następny rok jeszcze bardziej mnie zaskoczy i okaże się jeszcze lepszy.

- Myślę że rok 2022 był dość ciekawy i dużo mnie nauczył. Zapamiętam go jako jeden z lepiej spędzonych w moim życiu - podsumowuje Jessica Stopyra i także z optymizmem spogląda w przyszłość.

- Uczę się systematycznie i przygotowuję się na egzaminy. Te próbne poszły mi o wiele lepiej, niż w tamtym roku. Jestem pozytywnie nastawiona na nowy rok i na nowe wyzwania. Jak na razie nie mam żadnych postanowień. Zobaczymy, co przyniesie 2023.

- Rok 2022 upłynął przede wszystkim na treningu. W 2023 oprócz codziennych ćwiczeń planujemy sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji z innymi drużynami - zapowiada trener i wychowawca 8 S Piotr Cyniak.

Miniony rok był przełomowy dla naszych absolwentów, którzy po trzech latach ukończyli naukę w School Of Volley.

- 2022 był jednym z fajniejszych, a dokładnie pierwsze 6 miesięcy, bo w czerwcu zakończyliśmy rok szkolny w "jedynce". Jednocześnie był smutny, ponieważ były to ostatnie miesiące w super szkole, jak i klasie z super nauczycielami, w szczególności od wychowania fizycznego. Był to jeden z najbardziej pamiętnych lat w moim życiu jako ucznia. Fajnie było spędzać każdy WF w hali, lecz każdy kolejny zbliżał się do końca przygody w tej szkole i klasie. Bardzo smutno było się pożegnać z tym wszystkim. Będę to bardzo fajnie wspominać i zdobyte w tej klasie doświadczenie już zawsze będzie ze mną. Nadal wracam tam, aby odwiedzić szkołę, a w szczególności halę - komentuje Zosia Florczyk.

Z podobnym wzruszeniem wypowiada się jej kolega Oliwier Burda.

- Zeszły rok był dla mnie bardzo dobry szczególnie, jeżeli chodzi o aspekty sportowe. Wraz z województwem łódzkim zdobyliśmy medale we wszystkich rozgrywkach, w których wystąpiliśmy. Ostatni rok w SOV był jednocześnie fajny, ale i smutny - podsumowuje i wyjaśnia dlaczego.

- Teraz gram w Częstochowie i jest mi tu naprawdę dobrze, ale z drugiej strony już nigdy nie zagramy takiego meczu, jak graliśmy na WF-ie z panem Piotrem Cynakiem. Zazdroszczę trochę osobom z teraźniejszej 8 S. Wykorzystajcie ten czas na maksa - apeluje do młodszych koleżanek i kolegów.

Naszym uczniom, absolwentom i trenerom życzymy wszystkiego dobrego w 2023 roku! Niech obfituje w kolejne piękne dla nich momenty.

Fot. Paweł Piotrowski

Zobacz także