Ferie zimowe w czasach pandemii

135613353_906297753509677_3261905875538991038_n-1.jpg

Wraz z Nowym Rokiem w całym kraju rozpoczęły się ferie zimowe. Ze względu na trwającą pandemię COVID-19 będą one zupełnie inne niż dotychczas. Zapytaliśmy naszych uczniów z klas sportowo-językowych pod patronatem Mariusza Wlazłego, jak chcą odpocząć od nauki zdalnej i wykorzystać ten wolny czas.

Jeszcze przed rozpoczęciem ferii, kiedy można było korzystać z białego szaleństwa, Bruno udało się wyjechać w góry.

- Sezon rozpocząłem w Zieleńcu. Żałuję, że zamknięto stoki, ale będę wyczekiwał ich ponownego otwarcia, aby raz jeszcze wyjechać na deskę – mówi uczeń z 6 S.

Ci uczniowie, którym nie udało się wyjechać, również starali się korzystać z aktywności na świeżym powietrzu, jak Zosia, która ma już za sobą pierwszy trening biegowy w 2021 roku.

- Planów na ferie za bardzo nie ma, myślę, że wszystko wyjdzie spontanicznie. Teraz nie można za bardzo nic planować, ale mam zamiar spotykać się z przyjaciółmi – oczywiście po 16 i w miarę możliwości aktywnie spędzić ten czas – zapewnia uczennica 7 S.

Nasi podopieczni chętnie udają się też na wspólne spacery.

- Wielkich planów nie mam. Chyba zdecyduję się na odpoczynek i na dobrą zabawę z koleżankami – dzieli się z nami Dominika z 6 S. Jej koleżanka z klasy Jessica ma podobne zamiary.

- Ten czas zamiast przy komputerze, spędzę z rodziną i przyjaciółmi. Już 9 stycznia wybieram się na mecz Skry z Treflem Gdańsk. Kibicuję jednej i drugiej drużynie – podkreśla.

Jednak uczniowie interesują się nie tylko siatkówką i śledzą też inne dyscypliny sportu, m. in. skoki narciarskie. 6 stycznia Zosia mogła oklaskiwać Kamila Stocha - najlepszego skoczka Turnieju Czterech Skoczni.

Poza zwycięstwem naszego mistrza wszystkich ucieszył piały puch, który chwilę później spadł z nieba.

Ferie zimowe potrwają do 17 stycznia, a my oczywiście będziemy towarzyszyć naszym podopiecznym.

Zobacz także