Dzielna dwunastka #SOV na zgrupowaniu Skry Bełchatów

m4.jpg

Dwunastka naszych uczniów z klas sportowo-językowych pod patronatem Mariusza Wlazłego wróciła ze zgrupowania EKS Skra Bełchatów. - Na obozie w Międzyzdrojach przygotowaliśmy młodych siatkarzy i siatkarki do nadchodzącego sezonu 2021/2022 – mówi trenerka Agnieszka Gonerska, odpowiedzialna za grupę młodzików, w której występują nasi podopieczni.

- Każdego dnia mieliśmy po dwie, trzy sesje treningowe, które poświęcone były kształtowaniu umiejętności indywidualnych, niezwykle istotnym podczas meczów. Zadbaliśmy także, aby przełożyć je na aspekt drużynowy, dlatego wspólnie pracowaliśmy również nad elementami zespołowymi. Dobra pogoda umożliwiła nam spędzenie czasu nad morzem, połączonego z siatkówką plażową – relacjonuje trenerka #WlazłyTeam, która przyznaje, że jest zadowolona z przebiegu zgrupowania i podkreśla, że miało ono jeszcze jeden istotny aspekt.

- W tym roku mamy wielu nowych siatkarzy, którzy opuścili „kindera”, trafiając do młodzika. Chłopcy potrzebowali tego zgrupowania, aby wzajemnie się poznać – podkreśla Gonerska, która myślami jest już przy nowym sezonie.

- Wakacje jak co roku minęły dość szybko. Tęsknie za podopiecznymi, tym bardziej, że wysyłają mi prywatnie swoje zdjęcia z rodzinami. Po obozie była chwila oddechu, a od 24 sierpnia wracamy na siatkarski parkiet. Docelowo od września będziemy trenować trzy razy w tygodniu w I LO w Bełchatowie – dodaje.