Na treningach poznajecie siatkówkę od strony praktycznej, ale każdy młody adept powinien wiedzieć o niej także w teorii. W tym dziale przedstawimy Wam podstawowe zagadnienia, udzielimy wskazówek szkoleniowych i porozmawiamy z tymi, którzy wiedzą o niej najwięcej - siatkarzami, trenerami i przedstawicielami sztabu. Ucz się siatkówki razem z nami!

Czas na drugą "Lekcję Siatkówki" w wydaniu praktycznym, czyli kolejny film instruktażowy, który pomoże młodym adeptom poznać i poprawnie wykonać podstawowe siatkarskie elementy. W tym odcinku omawianym zagadnieniem jest "Odbicia siatkarskie", a opowiada o nim oczywiście sam patron Fundacji - Mariusz Wlazły!

Czytaj więcej...

Czas na zapowiadaną "Lekcję Siatkówki" w wydaniu praktycznym, czyli filmy instruktażowe, które pomogą młodym adeptom poznać i poprawnie wykonać podstawowe siatkarskie elementy. W pierwszym odcinku omawianym zagadnieniem jest "Poruszanie się po boisku", a opowiada o nim sam patron Fundacji!

Czytaj więcej...

Trenerzy zgodnie podkreślają, że we wstępnym okresie kształcenia najważniejsze jest zaszczepienie w dzieciach pasji i sprawienie, by pokochały siatkówkę. Dlatego oprócz wiedzy przekazywanej Wam w teorii w postaci wywiadów z naszymi szkoleniowcami, przygotowaliśmy filmy instruktażowe, które pomogą poznać i poprawnie wykonać podstawowe siatkarskie elementy. Pierwszy odcinek już w poniedziałek 30 lipca, a omawianym zagadnieniem będzie "Poruszanie się".

Czytaj więcej...

- Muszę przyznać, że miałem dużo szczęścia oraz spotykałem na swojej drodze życzliwych ludzi. Wypadałoby wspomnieć, że posiadam również namiastkę talentu, więc sumując to wszystko, człowiek jest na odpowiedniej drodze do osiągnięcia sukcesu. Reszta zależy od nas sportowców – mówi dziewięciokrotny Mistrz Polski z PGE Skrą Bełchatów, Mistrz Świata oraz organizator treningów dla dzieci i młodzieży Mariusz Wlazły. W rozmowie z nami dzieli się swoimi przemyśleniami na temat szkolenia młodych siatkarzy.

Czytaj więcej...

O tym jak zachęcić dzieci do uprawiania sportu, jak wychować młodych sportowców i na co zwracać uwagę w szkoleniu? Na te tematy rozmawialiśmy z Radosławem Kolankiem, trenerem bełchatowskiej Skry, który w tym roku doprowadził juniorów do złotego medalu Mistrzostw Polski.

Czytaj więcej...

Partnerzy Fundacji

Fundacja Mariusza Wlazłego © 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone.