W jeden z czerwcowych weekendów, siatkarze PGE Skry Bełchatów Mariusz Wlazły i Michał Bąkiewicz odwiedzili rywalizujących w ogólnopolskich finałach akcji "Czwartki Lekkoatletyczne" młodych sportowców z całej Polski. Był to pierwszy oficjalny wyjazd Fundacji Mariusza Wlazłego, na dodatek w Łodzi była ona partnerem imprezy. Jak w każdej rywalizacji sportowej, szczególnie gdy mowa o finałach, emocji nie brakowało. Młodzi sportowcy, wśród których z pewnością są przyszłe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki, walczyli ze wszystkich sił o jak najlepsze wyniki i spełnienie swoich pierwszych sportowych marzeń.

Obecność na stadionie AZS znanych i utytułowanych siatkarzy sprawiła im wielką przyjemność, a Mariusz i Michał rozdali setki zdjęć i autografów. „Czwartki Lekkoatletyczne” są cykliczną imprezą sportową dla dzieci w wieku 10, 11 i 12 lat, odbywającą się w sezonie jesiennym i wiosennym. Do tej pory ogólnopolskie finały akcji, organizowanej przez Stowarzyszenie "Sport Dzieci i Młodzieży” odbywały się w Warszawie. W tym roku na organizatora wybrano jednak Łódź.

Dzieci startują w trzech grupach wiekowych w następujących konkurencjach – bieg na 60 m, bieg na 300 m, bieg na 600 m (dziewczęta), bieg na 1000 m (chłopcy), skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczka palantową. W tej edycji wzięli udział młodzi sportowcy z osiemdziesięciu miast z całej Polski, a patronat nad imprezą objął prezydent RP Bronisław Komorowski. Fundacja Mariusza Wlazłego z chęcią angażuje się w projekty tego typu, pragniemy być obecni wszędzie tam, gdzie popularyzowany jest sport, a przy tym dzieci mogą się wspaniale bawić.

Partnerzy Fundacji

Fundacja Mariusza Wlazłego © 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone.