Mariusz Wlazły został ambasadorem społeczno-edukacyjnej akcji Michała Zawadki - „Uśmiechologia. Poczuj własną wartość”, która ma zainspirować i zmotywować młodych ludzi do uwierzenia w siebie i do sukcesywnego budowania poczucia własnej wartości bez obawy przed kolejną oceną, czy hejtem.

Michał Zawadka to autor, mówca i trener w jednym. Człowiek, którego pragnieniem stało się edukowanie dzieci i młodzieży w obszarze rozwoju osobistego i społecznego. Specjalizuje się w książkach w tym zakresie, m. in.: „Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone.” oraz „Zarządzanie marzeniami”.

- Na podstawie ostatnich wyników międzynarodowych badań, przedstawionych kilka dni temu przez HBSC (Health Behaviour in School-Aged Children), polskie dzieci i młodzież są na 43 miejscu na 45 badanych państw, w zakresie widzenia siebie, swojego wyglądu, zdrowia, własnego obrazu w społeczeństwie, czy swojego stanu psychicznego. Obserwując młodzież od lat, prowadząc dla nich warsztaty, czytając tysiące wiadomości oraz spotykając się z ich rodzicami i nauczycielami wiem, że to nie problem, a konsekwencje wielu czynników społecznych i systemowych, związanych z edukacją i codziennym życiem. Żyją w strachu przed oceną, przed byciem za słabym, przed byciem zwykłym sobą, by móc siebie szanować, by umieć szanować „zwykłych” innych – możemy przeczytać na jego fanpage’u.

Przyznaje, że sam nie da rady tego zmienić i dlatego zachęca wszystkich do wzięcia udziału w tej społeczno-edukacyjnej akcji.

- Chcę ich nauczyć, jak widzieć swoje codzienne wartości i umieć o nich mówić z dumą, bez obawy przed osądem w domu, szkole, na ulicy, czy w Internecie. Jednocześnie chcę, by doceniając siebie, nauczyli się doceniać innych. Żeby wartość i praca innych, pochwalenie się sukcesem było powodem do gratulowania, a nie mówienia: „Ale burak!”. Nauczmy ich wspólnie doceniać siebie, mówić o sobie dobrze, być z tego dumnym i szanować innych – czytamy dalej.

Ambasadorem akcji został m.in. patron naszej fundacji, ale przystąpić do niej może każdy. Wystarczy zainspirować innych, zostać superbohaterem własnej wartości i pochwalić się sobą. „Im więcej nas – tym lepiej!” – przekonuje.

Pomysłodawca akcji zachęca do napisania na swoim profilu na Facebooku, Instagramie, blogu czy stronie www, czym jest dla Was poczucie własnej wartości i wiara w siebie. Można pochwalić się swoimi umiejętnościami, sukcesami, wspomnieć, jak udało się pokonać własne słabości i podzielić się, jak budujecie poczucie własnej wartości. Akcji w social mediach dedykowane są cztery hasztagi:
#PoczujWłasnąWartość
#Uśmiechologia
#DoceniajNieOceniaj
#MichałZawadka

Dodajmy siły pokoleniu, które wchodzi w życie. Otwórzmy serca i doceniajmy siebie nawzajem.