11 maja w hali sportowej MOSiR w Ozorkowie odbył się półfinałowy turniej "2" Kinder+Sport. W zawodach wzięły udział zespoły Akademii Siatkówki Skry Bełchatów z uczniami klasy sportowo-językowej pod patronatem Mariusza Wlazłego.

W fazie grupowej reprezentowały nas cztery drużyny: AS Skra I, AS Skra II, AS Skra IV oraz AS Skra VII. Uczestnicy podkreślali, że bardzo chcieli poprawić zeszłoroczny wynik i to im się udało. Awans do finałowego turnieju Kinder+Sport uzyskały dwie nasze ekipy.

- Mieliśmy się bawić siatkówką i dostać się do finału, ponieważ w tamtym roku nam się nie udało, a jakbyśmy się dostali, byłoby bardzo fajnie – przyznał Arek po pierwszym meczu zawodów, w którym naprzeciw siebie stanęły nasze dwa zespoły. - Była śmieszna atmosfera. Nie ma osób lepszych, nie ma osób gorszych, wszyscy są równi. To nie zależy od umiejętności tylko od nastawienia – dodał. Arek w parze z Łukaszem oraz Janek i Tymon będę reprezentować School Of Volley w turnieju finałowym.

Do awansu niewiele zabrakło Oliwierowi i Filipowi oraz Igorowi i Antkowi. - Pierwszy mecz przegraliśmy, ale drugi wygraliśmy i to była dla nas motywacja, żeby wygrać kolejny. Na treningach się uczymy, a teraz jest czas wykorzystać nasze umiejętności. Poziom przeciwników na pewno też się zwiększył – podkreślili.

Na turnieju nie zabrakło Mariusza Wlazłego, który bezpośrednio wspierał swoich podopiecznych.

Kinder+Sport to program, którego celem jest propagowanie sportu i szerzenie radości z nim związanej wśród dzieci na całym świecie, poprzez uczenie aktywnego trybu życia już od najmłodszych lat. Choć nie wszystkim udało się przejść do następnej rundy to chłopcy wyjechali z Ozorkowa zadowoleni.

- Fajnie, że można pograć, a nie nudzić się w domu – stwierdził Filip.

Wyniki półfinałowego turnieju "2" Kinder+Sport:

Grupa “K” (AS Skra I, AS Skra IV, Korona, Libero, SP 12 II)

AS Skra I – AS Skra IV 2:0
AS Skra I – Korona 1:2
AS Skra IV – Korona 0:2
AS Skra I – Libero 2:0
AS Skra IV – Libero 2:0
AS Skra I – SP 12 II 2:0
AS Skra IV – SP 12 II 2:1

1. Korona – 8 pkt.
2. AS Skra I – 7 pkt.
3. AS Skra IV – 6 pkt.