31 stycznia klasę pod patronatem Mariusza Wlazłego odwiedził wyjątkowy gość, z którym uczniowie IV S mieli możliwość odbycia ważnej lekcji. Jakub Bączek, bo o nim mowa, to bowiem specjalista od treningu mentalnego!

- Do każdego celu można dojść różnymi ścieżkami. Na każdej ścieżce spotkają nas dobre i złe doświadczenia. To od nas samych zależy, czy z nich wyciągniemy na tyle dużo pozytywnej energii, żeby ten cel znacznie przybliżyć, a później go osiągnąć. Jestem przekonany, że efekty tej pracy nad umysłem młodych sportowców zobaczymy już niebawem - mówi Mariusz Wlazły.

Jakub Bączek to były sportowiec, który jako siatkarz w 1999 roku zdobył tytuł Mistrza Polski. Później jak możemy przeczytać na jego stronie, wkroczył w fazę naukową – uzyskał tytuł magistra wychowania fizycznego i pedagogiki, studiował również filozofię. Jednocześnie brał udział w wielu szkoleniach, kursach, zdobywał wiedzę o treningu mentalnym, psychologii i zarządzaniu strategicznym.

Do tej pory napisał kilkanaście książek – niektóre z nich stały się bestsellerami. Wciąż pracuje nad kolejnymi publikacjami, tekstami naukowymi i publicystycznymi. Pogłębia swoją wiedzę, czerpie z badań naukowych i spotkań z autorytetami ze świata nauki, biznesu i psychologii. Jeden z największych sukcesów osiągnął w Firmie STAGEMAN, którą założył w 2009 roku i w której był początkowo jedynym pracownikiem. Obecnie firma ta działa w 8 krajach i jest liderem swojej branży.

Fot. Paweł Piotrowski
Źródło: www.jakubbbaczek.pl