Miło nam poinformować o starcie nowego projektu, skierowanego do uczniów klas III szkół podstawowych. Już we wrześniu najzdolniejsze dzieci rozpoczną naukę i treningi w „IV S” - klasie sportowo-językowej, która powstanie w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bełchatowie. Patronat nad nią obejmie sam Mariusz Wlazły i jak przyznaje - będzie profesjonalnie, zdrowo, ale i rodzinnie.

- Pomysł zrodził się już kilka lat temu, dlatego cieszę się, że teraz wreszcie będziemy mogli go zrealizować. Wraz z moją Fundacją postaramy się aktywizować dzieci, które chciałyby zaistnieć w świecie sportu. Właśnie z myślą o nich powstanie klasa o profilu siatkarskim - mówi Mariusz Wlazły.

Oprócz podstawowego programu nauczania, klasa zrealizuje dodatkowe lekcje z języka angielskiego, wychowania fizycznego, oraz zajęcia z zakresu dietetyki i przygotowania mentalnego.

- Już na tym etapie jest wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę, aby ukierunkować świadomość dzieci. Chcemy przygotować je do wyzwań czekających w przyszłości. Dlatego też najmłodsi będą odbywać zajęcia z trenerami od przygotowania mentalnego, którzy pomogą radzić sobie w trudnych sytuacjach, np. po przegranych. Będziemy chcieli stworzyć społeczność na miarę rodziny, która się wspiera i może na siebie liczyć. Ważne jest nie tylko nabycie umiejętności sportowych, ale i nauka samodzielności, odpowiedzialności oraz pracy w grupie – informuje patron i pomysłodawca projektu.

Rekrutacja do klasy zostanie przeprowadzona 8 kwietnia (niedziela) o godz. 9:00 w hali Energia przy ul. Dąbrowskiego 11. Tego dnia odbędzie się test sprawnościowy oraz egzamin z języka angielskiego. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest online TUTAJ

Więcej informacji będzie można uzyskać podczas Dni Otwartych dla uczniów klas III oraz ich rodziców. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 10 marca (sobota) o godz. 10:00 w sali 16B na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1. Drugie nastąpi podczas treningu pokazowego zaplanowanego na 18 marca (niedziela).

Informacje nt. programu nauczania:
- dodatkowe 2 godziny języka angielskiego
- zajęcia praktyczne z trenerami anglojęzycznymi
- dodatkowe 5 godzin wychowania-fizycznego
- edukacja z zakresu dietetyki
- zajęcia z trenerami mentalnymi
- udział w zawodach sportowych
- liczba miejsc: 20

Ogłoszenie wyników nastąpi 16 kwietnia 2018 roku.

Partnerzy Fundacji

Fundacja Mariusza Wlazłego © 2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone.