W wolnym czasie od rozgrywek sportowych, Mariusz Wlazły w ramach prowadzonych działań nowo powstałej Fundacji odwiedził wszystkie placówki oświatowe, które w roku szkolnym 2011/2012 brały udział w programie szkolenia dzieci i młodzieży "Volley Project".

W ostatnich zajęciach przed wakacjami  kapitan PGE Skry Bełchatów aktywnie uczestniczył w treningu swoich podopiecznych, a co najważniejsze chętnie podpowiadał i udzielał rad młodym adeptom piłki siatkowej.

Podczas spotkania dzieci z jednym z najlepszych polskich siatkarzy, atmosfera była bardzo luźna. Uczestnicy programu „Volley Project” z minuty na minutę stają się coraz śmielsi, zaczynają żartować, zadawać ciekawe pytania na temat zasad gry w piłkę siatkową, ale przede wszystkim wspaniale się bawią we własnym gronie.